Ga naar hoofdinhoud
Jim
Nieuws 07|03|2024

Jim Declerck, Engineering Manager Civil & Structural

  • Industrie
  • Bouw & Infra

Meer informatie?

Jim Declerck is sinds kort Engineering Manager bij MULTI.engineering. Zijn ambitie is om van ons in-house Studiebureau een vaste waarde te maken op vlak van civiele techniek en staalconstructies.

Burgerlijk ingenieur bouwkunde

Jim Declerck is van opleiding burgerlijk ingenieur bouwkunde. Na zijn studies startte hij bij Artes-Roegiers als projectingenieur. “Ik heb er enorm veel bijgeleerd en veel kansen gekregen. Na een tijdje in de uitvoering, schakelde ik over naar engineering en mocht ik als ontwerpleider het Oosterweelproject mee vormgeven. Enkele maanden geleden werd ik via LinkedIn gecontacteerd door MULTI.engineering. Ze vonden mijn profiel perfect voor de nieuwe functie van Engineering Manager. Het was een opportuniteit die ik niet kon laten schieten. Ik heb toegezegd om mee hun studiebureau Civil & Structural verder uit te bouwen.”

Verantwoordelijke studiebureau Civil & Structural

“Het studiebureau Civil & Structural voert engineeringopdrachten uit voor aannemers, privéklanten, overheden en industriële bedrijven. Onze ambitie is om ons werkveld te verbreden en nog grotere projecten binnen te halen. We beschikken over de kennis en expertise en we hebben stevige referenties opgebouwd met projecten als kaaimuren, grote staalstructuren incl. verbindingen, funderingen voor tankenparken, staalcontroles van monopiles, enzovoort. Voor klanten als BASF, ArcelorMittal, Elia, Equans, Sarens.”

Binnen het studiebureau heeft Jim veel contact met de klanten en staat hij in voor de dagdagelijkse sturing van het team. “We vormen momenteel een team van vijf ingenieurs en vijf tekenaars, maar we werven volop aan om ons team te vergroten. Ik zorg dat er voldoende werk op de plank ligt, structureer de planning en geef ondersteuning aan mijn collega’s. De praktische kennis en organisatorische ervaring van mijn vorige job komen goed van pas. Ik zorg ook dat er duidelijke afspraken en procedures zijn, zodat iedereen efficiënt kan werken.”

Meerwaarde samenwerking met MULTI.engineering

“Onze grootste meerwaardes zijn onze flexibiliteit en sterke, open communicatie. Klanten hebben bij ons rechtstreeks contact met de projectverantwoordelijke. We werken ook volledig op maat en passen ons aan de wensen van de klant aan. We denken technisch en praktisch mee en draaien onze hand niet om voor ‘speciallekes’ zoals de volledige studie in FRP materiaal voor een offshore substation. Wil de klant enkel tekenwerk of enkel rekenwerk? Wij zorgen ervoor. Maar veel klanten vinden het een meerwaarde dat ze zowel voor teken- áls voor rekenwerk bij ons terechtkunnen en op die manier een volledig studieproject aan ons kunnen toevertrouwen. Alle staal- en betonconstructies (bekisting en wapening) worden in 3D uitgetekend. Dit geeft de klant een beter visueel beeld van hoe de constructie eruit zal zien. De combinatie van het 3D model met duidelijke 2D plannen zorgt voor een kleinere foutenlast in de uitvoering.”

Naast een in-house studiebureau beschikt MULTI.engineering ook over een projectsourcing-afdeling. “Dat is vrij uniek, en het levert meer dan eens meerwaarde op voor onze klanten. Als experten op een project bij een klant breder advies nodig hebben, dan kunnen ze een beroep doen op de expertise van hun MULTI-collega’s van het studiebureau.”

Komende jaren groeien

“De komende jaren willen we groeien naar een team van vijftien à twintig mensen, om zo nog grotere projecten te realiseren en nog meer een vaste waarde te worden voor civiele techniek en staalconstructies.”

Meer weten over ons studiebureau Civil & Structural? Neem dan contact met ons op.

Veel van onze klanten vinden het een meerwaarde dat ze zowel voor teken- áls voor rekenwerk bij ons terechtkunnen en op die manier een volledig studieproject aan ons kunnen toevertrouwen.

Jim

Contacteer ons team

Jim Declerck
Engineering Manager Civil & Structural

Gelijkaardig nieuws